Logo
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
15.09.2020

Výber vhodného elektrického vozíka a jeho bezpečné používanie

Pri výbere elektrického vozíka je dôležité poradenstvo odborníka. Základným faktorom je, kde sa bude daný vozík používať a kde bude uskladnený.

 

V prípade, že bývate v obytnom dome (paneláku) sú vhodné menšie vozíky, ktoré sa zmestia do výťahu, predsiene. V panelákoch sa osvedčili aj trojkolesové elektrické vozíky, ktoré sa ľahšie otáčajú a lepšie manévrujú v stiesnených priestoroch a pri parkovaní.

 

V prípade, že bývate v rodinnom dome a priestory na uskladnenie mate vhodné, určite odporúčame väčší vozík, ktorý je komfortnejší pri jazde, je vybavený odpružením a má väčšie kolesá, teda lepšiu priechodnosť cez nerovnosti aj terén. Veľké elektrické vozíky sú vhodné aj v prípade vyššej hmotnosti používateľa napríklad nad 120kg.

 

V prípade, že potrebujete vozík hlavne na pohyb v interiéry (vo vnútorných priestoroch), alebo v blízkom okolí domova sú pre Vás vhodné elektrické kreslá. Ich výhodou je skvelá manévrovateľnosť, otočia sa na jednom mieste. V ponuke máme aj elektrické kreslá vhodné na jazdu v exteriéry. Tieto kreslá sú dokonca preplácané v plnej výške ako zdravotnícka pomôcka (Po schválení lekárom a ZP).

 

V prípade, že potrebujete rýchly vozík, vhodný aj na dlhšie vzdialenosti sú pre vás vhodné elektrické skútre.  V ponuke máme aj skútre, ktoré je možné používať bez vodičského oprávnenia: trojkolesové elektrické vozíky Tornádo.  Rýchlosť až 25km/h, dojazd až 40km.  Ďalej dvojkolesové elektrické skútre s rýchlosťou do 50km/h, dojazd až 60km - tu už je potrebné vodičské oprávnenie aj registrácia vozidla.

 

Elektrické vozíky, môžeme rozdeliť na základných 5 skupín:

 

  1. Malé elektrické vozíky
  2. Stredné elektrické vozíky
  3. Veľké elektrické vozíky
  4. Elektrické kreslá
  5. Elektrické skútre

 

Používanie elektrických vozíkov Vám pomôže dostať sa z domu, navštíviť susedov alebo ísť na nákup.  Hlavnou výhodou elektrických vozíkov je možnosť prekonávať väčšie vzdialenosti, aké by sme chôdzou nezvládli.

Pred tým ako sa však vydáte na prvú samostatnú jazdu, uistite sa, že poznáte riadenie vozíka, nastavenie rýchlosti, zapnutie svetiel a výstražný klaksón. Pri každom odovzdávaní vozíka Vás však dôkladne zaškolíme na jeho používanie. Zabezpečujeme dovoz aj školenie priamo u Vás. 

Jazda na elektrickom vozíku je veľmi jednoduchá a bezpečná.

Niektore väčšie vozíky, ako napríklad Shoprider Dakar, Mini Crosser alebo Biswift sú vhodné aj na jazdy po členitom teréne ako sú záhrady, lúky a nespevnené cesty, tieto si už však vyžadujú skúsenosti s používaním vozíka na rovných cestách. 

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

Elektro vozíky s.r.o.

  • IČO:  51818167
  • ičDPH: SK2120807645

Sídlo firmy:

  • Šípková 35
  • 048 01 Rožňava

Predaj, servis poradenstvo

V prípade akýchkoľvek otázok nás kľudne kontaktujte.

Kontakty
Ing. Peter Hudák
Ing. Peter Hudák
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk